educated

Шашки в Україні

Чемпіонат України 2022 року зі складання шашкових композицій. Підсумки

Шашки в Україні

З 1 жовтня по 30 листопада відбувся чемпіонат України з шашок (шашкова композиція, складання). Учасники надсилали поштою на адресу змагання не більше 6 (шести) творів з шашок-100 у кожному із наступних п’яти розділів: проблеми, мініатюри, дамкові проблеми, етюди, задачі. Наразі підведено остаточні підсумки чемпіонату України, в якому взяли участь 17 авторів з 14 регіонів країни. В загальній кількості вони представили 269 творів. Серед учасників чемпіонату 1 гросмейстер та 14 майстрів спорту.

Thu, 01 Dec 2022 14:16:50 GMTУкраїнці завоювали 7 медалей на молодіжному чемпіонаті світу з шашок-100

Шашки в Україні

З 30 жовтня по 6 листопада у турецькому місті Анталія відбувся молодіжний чемпіонат світу з шашок-100. В трьох програмах – з класичної (CLASSIC), швидкої (RAPID) та блискавичної (BLITZ) ігор – взяли участь понад 230 спортсменів з 19 країн світу. Нажаль, із-за військових дій у нашій країні, дехто з українців приїхати до Туреччини не зміг. На тлі великої конкуренції в кожній віковій категорії українські шашкісти виступили дуже достойно, завоювавши у різних програмах ЧСм-2022 сім нагород різного ґатунку (1 золота, 5 срібних, 1 бронзова медалі).

В рамках молодіжного чемпіонату світу були зіграні три окремих турніри в 10-ти вікових категоріях. Українці боролися за нагороди у 9-ти з них. Вперше на ЧС введена вікова категорія до 8-ми років. Також вперше на молодіжному шашковому мундіалі було проведено змагання з швидкої гри.

Найпрестижнішими та найдовшими за терміном часу були змагання з класичної гри. В цій програмі чемпіонату спортсмени виборювали нагороди протягом 6-ти днів. Медальними виявилися виступи наших «кадетів» (вік учасників не повинен перевищувати 16 років) майстра спорту України Андрія Блохи з Кам’янського (Дніпропетровська область) та першорозрядниці Катерини Мойсей з міста Іршава (Закарпатська область). У змаганнях серед юнаків Андрій був другим, а Катерина серед дівчат – третьою. До речі «бронзовий» результат Мойсей дозволив їй виконати міжнародний норматив кандидата у майстри спорту FMJD.

Більш вдалими виявилися результати української молоді в швидких програмах чемпіонату – рапіді та бліці. У запеклій боротьбі дві срібні медалі в кожній із програм виборов першорозрядник Данило Соколов. Гарний виступ харків’янина у категорії «юніори» тепер дозволяє йому розраховувати на присвоєння звання майстер спорту України. Чергові свої нагороди, цього разу срібні, завоювали Андрій Блоха та Катерина Мойсей. Завдяки натхненій грі кандидатки у майстри спорту Василиси Куценко з Харкова, яка виступала серед однолітків у категорії «молодші кадети», Україні вдалося вибороти «золото» за тур до кінця змагань. На церемонії нагородження у Туреччині на честь новоспеченої юної чемпіонки світу пролунав гімн України.

Були непогані мед...

Thu, 10 Nov 2022 20:48:12 GMTУкраїнські спортсмени вибороли 4 медалі чемпіонату Європи з шашок-100 зі скороченим контролем часу

Шашки в Україні

На змаганнях з шашок-100 у нідерландському місті Бейлен успішно виступили українські спортсмени. Нагороди у програмах зі скороченим контролем часу вибороли Юрій Анікєєв, Вікторія Мотрічко, Артем Іванов.

У швидкій грі (рапід) срібним призером серед чоловіків став українець Артем Іванов, а Вікторія Мотрічко серед жінок виборола «бронзу». Юрій Анікєєв посів у турнірній таблиці розмістився на 4-й позиці.

У блискавичній програмі (бліц) на п'єдестал піднялися Юрій Анікєєв та Вікторія Мотричко, які здобули срібні нагороди. Цього разу першим за межею топ-3 опинився Артем Іванов, який став четвертим.

Thu, 10 Nov 2022 20:36:31 GMTУкраїнські шашкісти вибороли медалі Чемпіонату Європи з шашок-100

Шашки в Україні

З 3 до 9 жовтня в бельгійському місті Кортрейк відбувся чемпіонат Європи з шашок-100 серед чоловіків та жінок. Українські шашкісти вибороли нагороди різної якості як в особистому, так і в командних заліках. У двох турнірах з класичної гри, а саме цей вид програми був представлений на Євро, взяли участь 9 спортсменів (4 чоловіка та 5 жінок) з України.

В Open-змаганнях гросмейстеру Юрію Анікєєву (Харків) не вистачило лише одного очка, щоб претендувати на призове місце. Разом із латвійським та французьким шашкістами він поділив 5-7 місця. Виступ жінок виявився більш вдалим. Лише коефіцієнт завадив гросмейстеру Вікторії Мотрічко посісти перше місце. За підсумками 9-ти зіграних турів українка мала однакову кількість набраних очок разом із польськими спортсменками. Але доля вирішила по-своєму – одеситка стала «бронзовим» призером чемпіонату Європи. Близькими до медального успіху були ще три шашкістки. Гросмейстери Ольга Балтажи (ІваноФранківск), Олена Коротка (Кам’янське) та Юлія Макаренкова (Харків). Вони фінішували відповідно на 5-й, 6-й та 7-й позиціях.

У чорно-білих перегонах участь також взяли гросмейстери Артем Іванов (Івано-Франківськ) і Ігор Кірзнер (Запоріжжя), майстри спорту Юрій Бобков (Запоріжжя) і Анастасія Глушко (Харків) та першорозрядниця Аглая Шинкаренко (Харків).

Вдалими виявилися підсумки в командних заліках. І серед чоловіків, і серед жінок українські збірні посіли другі місця. Вітаємо наших спортсменів із медалями!

На черзі – два чемпіонати Європи з шашок-100. Змагання з швидкої (rapid) та блискавичної (blitz) ігор будуть зіграні 22 та 23 жовтня у голландському містечку Байлен.

Mon, 10 Oct 2022 17:28:29 GMTШашки-64. Теребовля (Тернопільська обл.). Турнір до Дня захисника України (швидка гра)

Шашки в Україні

Відкритий турнір до Дня захисника України відбудуться 16 жовтня за адресою:
Тернопільська область, м. Теребовля, вул. 22 січня, 17, спорткомплекс «Колос».

Попередні заявки

  • не пізніше 9:45, 16 жовтня;
  • або по телефону +38(096) 568-92-58.

Регламент

Sun, 09 Oct 2022 11:13:18 GMTШашки-64. Татарбунари (Одеська обл.). Турнір пам’яті В.М. Максимчука (швидка гра)

Шашки в Україні

Змагання пам’яті видатного тренера і майстра спорту міжнародного класу Максимчука М.В. відбудуться 21-23 жовтня за адресою: Одеська область, м. Татарбунари, вул. Князева, 5.

Турнір А

  • допускаються шашкісти не нижче 1 спортивного розряду;

Турнір Б

  • допускаються шашкісти 2 спортивного розряду і нижче.

Попередні заявки

  • по телефону +38(097) 094-76-85 (А.Федоров);
  • або  на електронну адресу andrea1994@meta.ua.

Регламент

Sun, 09 Oct 2022 11:13:00 GMTУкраїнські шашкісти здобули 6 нагород на чемпіонаті Європи з шашок-100

Шашки в Україні

З 19 до 25 вересня в італійському місті Бергамо відбувся чемпіонат Європи з шашок-100 серед спортсменів віком до 27 років. У турнірах з класичної, швидкої та блискавичної гри четверо українських шашкістів здобули 6 нагород різної якості.

Додаткові матеріали та посилання:

Три медалі для збірної України принесла Віра Попруга із Дніпропетровщини. Вона стала чемпіонкою Європи у класичній та блискавичній грі (бліц), а також здобула бронзову нагороду у швидкій програмі (рапід).

Ганна Дмитренко із Запоріжжя стала срібним призером у турнірі з рапіду.

Дві медалі вибороли українські спортсмени у швидкій програмі Open-турніру. Срібло отримав Денис Меженін із Запоріжжя, а бронзовим призером став Орест Слава із Івано-Франківська.

Наступними змаганнями для молодіжної збірної України з шашок-100 стане чемпіонат світу серед юнаків та дівчат у шести вікових категоріях.

 

Tue, 04 Oct 2022 09:28:38 GMTЧемпіонат Європи з шашок-100 (класична гра)

Шашки в Україні

З 2 по 9 жовтня 2022року в Кортрейку (Бельгія) відбудеться чемпіонат Європи з шашок-100 (класична гра). У змаганнях беруть участь 10 спотсменів.

Додаткові матеріали та посилання:

Бажаємо успіху!!!

 

Mon, 03 Oct 2022 09:34:11 GMTЕтап Кубку світу і чемпіонат світу з шашок-100 (швидка гра)

Шашки в Україні

11-17 грудня 2022 року в Польщі відбудеться Етап Кубку світу і 18 грудня чемпіонат світу з шашок-100 (швидка гра)

Заявки від обласних осередків на участь у цьому турнірі необхідно подати за електронною адресою sosb@ukr.net до 27вересня 2022 року.

Sat, 24 Sep 2022 16:33:18 GMTВАЖЛИВО!!! Чемпіонат Європи з шашок-100

Шашки в Україні

З 2 по 9 жовтня 2022року в Кортрейку (Бельгія) відбудеться чемпіонат Європи з шашок-100 (класична гра). На підставі поданих заявок від обласних осередків Національна Федерація шашок України визначилась із гравцями, які увійшли до заявки збірної України на цей турнір. Для подачі цієї заявки залишилось визначитися із оплатою стартових внесків.

Величина стартових внесків (регламент змагань, п.12):
- спортсмени першої трійки – 100 євро;
- інші спортсмени – 200 євро.

Для участі у Чемпіонаті Європи НФШУ має розуміти, хто з учасників сплатив внески, а хто ні, тому що за умовами регламенту ЧЄ всі відносини стосовно внесків можуть бути лише між організаторами та федераціями.

Для уникнення непорозумінь перед початком Чемпіоната Європи, на який збірну України допустять лише при відсутності повної заборгованості по стартовим внескам за кожного гравця у заявці, до 29 серпня 2022 року потрібно:

- остаточно визначитись у своїй участі в турнірі;
- сплатити внесок на рахунок організатора (регламент ЧЄ, п. 19);
- надіслати копію чека на електронну адресу ayat54@ukr.net.

 

Sun, 14 Aug 2022 19:36:42 GMT